Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
studenti
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Pedagogický sbor
Kariéra
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení ve školním roce 2021/2022
Plán práce školy
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Sportovní a adaptační kurzy
Krátkodobé výjezdy a exkurze
Maturitní ples
Akce školy
DofE
OPEN51
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Rozvrh
Suplování
Školní jídelna
Zvonění
Školní parlament
Formální úpravy prací
Ke stažení

Vítejte na stránkách našeho gymnázia

Den otevřených dveří

25. 11. 2021

Chcete se podívat, jak to v naší škole vypadá?

Vybíráte si střední školu a přemýšlíte i o našem gymnáziu? Chcete se dozvědět jak se u nás učí? Zajímá vás, co naše škola nabízí? 

 

Na všechny dotazy rádi odpovíme. Podmínky dne otevřených dveří budou upřesněny a zveřejněny podle vývoje epidemiologické situace v ČR.

Zatím plánujeme dny otevřených dveří v těchto termínech:

  • čtvrtek 25. listopadu 2021 od 17 do 19 hodin.
  • středa  2. února 2022, od 17 do 19 hodin.

 

Podrobné informace, jak bude DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ probíhat, upřesníme v následujících týdnech s ohledem na epidemiologickou situaci v Praze a nařízení MZD.

Termín podání grantů SPGS

08. 11. 2021

Společnost příznivců Gymnázia Sladkovského (SPGS) si dovoluje informovat, že termín podání grantů v prvním pololetí je 31. října 2021.  Vyplněné žádosti, prosím zasílejte na e-mail: spgs.predseda@gmail.com a spgs.tajemnik@gmail.com .
Formulář ke stažení naleznete  na: https://www.gykas.cz/granty.
Termín obhajob - představení grantů členům SPGS je předběžně stanoven na 8.11.2021 od  17.00 hod. (bude upřesněno dle aktuální vývoje  situace).
Přejeme mnoho zajímavých a škole a studentům prospěšných nápadů. 
kolektiv SPGS

“Bankéři do škol”

25. 10. 2021 - 25. 10. 2021

Během čtyř dnů se žáci tercií, kvarty, sext a 2.A poslechli přednášky od různých  zástupců managementu Komerční banky z České bankovní asociace na téma "Finanční gramotnost" a "Kyberbezpečnost"

„Dlouhodobá strategie zahraniční politiky ČR“

18. 10. 2021

18.10. ve škole proběhla přednáška „Dlouhodobá strategie zahraniční politiky ČR“ pro žáky seminářů Politologie a média  a Ekonomický seminář. Debatu vedl bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček a představil dlouhodobou strategii české zahraniční politiky. Strategie je už více než dekádu stabilní, promluvil  i o tom, jaké jsou v naší zahraniční policie tendence, jaké vztahy máme s klíčovými hráči mezinárodních vztahů, s USA, Ruskem, Čínou... 

 

Právo k lidem

24. 09. 2021

24. 9. 2021 proběhla na naší škole  konference Právo k lidem pro žáky septim, oktáv a třetího a čtvrtého ročníku čtyřletého studia.

Iniciativa Právo k lidem vznikla za účelem zlepšení právní gramotnosti v České republice, s čímž úzce souvisí i téma vzdělávání studentů středních škol. Tato problematika byla již předmětem diskuze z 16. června 2021, které se účastnili odborníci z oblasti práva a školství, například poslankyně Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. nebo prezident České asociace věřitelů JUDr. Pavel Staněk, MBA.
Záznam prvního setkání: ZDE

Cílem konference plánované na 24. září 2021 je spojit se se studenty středních škol a společně s dalšími řečníky hledat možné řešení právní negramotnosti, které se může stát podkladem pro Ministerstvo školství a vytvoření Národní strategie. Zároveň by byla diskuze v reálném čase streamována do desítek středních škol po celé České republice. Účast již potvrdil současný europoslanec JUDr. Jiří Pospíšil, dále budeme kontaktovat JUDr. Katarzynu Žák Krzyžánkovou, Ph.D., advokátku a vyučující z Katedry teorie práva a právních učení na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, a také studentku Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni, jež spravuje úspěšný edukativní profil Právo v pojmech na sociální síti Instagram.

POZVÁNKA - ZDE

 

První třídní schůzky ve šk. r. 2021/2022

10. 09. 2021

Třídní schůzky pro rodiče žáků prim (1.E, 1.F) a prvního ročníku (1.A) se uskuteční ve čtvrtek 16. 9. 2021 od 18:00. Třídní schůzky pro rodiče žáků všech ostatních tříd se uskuteční ve čtvrtek 23. 9. 2021 od 18:00.

Přivítání žáků prim a 1. ročníku

06. 09. 2021

V historické aule našeho gymnázia proběhlo slavnostní přivítání žáků prvních ročníků osmiletého a čtyřletého studijního oboru. Studenty osobně přivítal ředitel gymnázia Mgr. Tomáš Hušek společně se zástupci ředitele.

Informace k zahájení školního roku

26. 08. 2021

Informace pro žáky a zákonné zástupce týkající se zahájení školního roku ZDE.

Adaptační kurz primy

25. 08. 2021

Informace k adaptačnímu kurzu 1.E + 1.F - ZDE

Zemřel Ladislav Potměšil, absolvent našeho gymnázia

12. 07. 2021