škola
studium
aktivity
studenti
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Pedagogický sbor
Kariéra
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Maturita
Učební plány
Dny otevřených dveří
Přijímací zkoušky
Plán práce školy
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Zahraniční zájezdy
Sportovní zájezdy
Krátkodobé výjezdy a exkurze
Maturitní ples
Akce školy
DofE
Divadelní klub
Klub deskových her
Školní akademie
Soutěže
Rozvrh
Suplování
Školní jídelna
Zvonění
Školní parlament
Ke stažení

Sportovní zájezdy

PRIMA A PRVNÍ ROČNÍK - ADAPTAČNÍ KURZ

 

 

Nováčci, kadeti, benjamínci, takto různě lze nazvat naše nové tváře. Přicházejí z různých škol a je třeba, aby se lépe poznali. Kurz je jakousi pomocnou rukou jejich lepší adaptace na novou školu, nové kamarády, a proto je i tak zaměřen. Hry v přírodě, taktika kolektivu při řešení úkolů, výlety na zajímavá místa nebo večer u ohně by našim primánkům měly být nápomocni k tomu, aby zdárně zvládli svůj životní krok.

Každoročně jezdíme do Zbraslavic u Kutné Hory. Více informací na stránkách Sportovního klubu.

Školní rok 2019/2020 - ZDE, foto - ZDE

SEKUNDA - LYŽAŘSKÝ VÝCVIK KRKONOŠE

 

Studenti sekund se pravidelně účastní lyžařského kurzu. Věříme, že pod vedením zkušených instruktorů z řad pedagogů, si osvojÍ na dovednosti na sjezdových i běžeckých lyžích. Nováčci si poprvé vyzkouší vlastnosti sněhu, kdy nebudou mít na nohou pouze boty, pokročilí pak budou pilovat k dokonalosti svou techniku. V rámci pobytu na horách studenti zažijí i večery plné her, zábavy nebo přednášek o novinkách a trendech ve vybavení a technice lyžování. Zajistíme vám také odborné přednášky horské služby o pohybu a chování na horách. 

 Posledních několik let jezdíme do Benecka v Krkonoších. Více informací na stránkách Sportovního klubu.

 Školní rok 2019/2020 - ZDE

TERCIE - SPORTOVNĚ TURISTICKÝ ZÁJEZD DO SLOVINSKA

 VÍCE INFORMACÍ ZDE

 

 

 

 

 

Od roku 2010 pořádáme pro studenty tercií sportovně-poznávací kurz do Bovce, nádherného místa pod Julskými Alpami ve Slovinsku.
Údolí křišťálové řeky Soča, panorama horských velikánů a kouzelné prostředí Triglavského národního parku doslova vybízí k nevšedním zážitkům. Spíme pod stany, stravujeme se v polní kuchyni, podnikáme výlety, hrajeme hry, ale hlavně se pod vedením zkušených instruktorů pouštíme do skvělých aktivit jako je rafting, canyoning, či křest v Soče, jejíž teplota je více než osvěžující!

Více informací na stránkách Sportovního klubu.

 Školní rok 2018/2019 - ZDE 

 Foto ZDE

KVARTY - POZNÁVACÍ ZÁJEZDY DO VELKÉ BRITÁNIE 

Vzhledem k tomu, že tyto zájezdy nejsou sportovího zaměření, více informací najdete ZDE.

Foto ZDE

 

KVINTY A PRVNÍ ROČNÍK - LYŽAŘSKÝ KURZ ALPY

  

Studenti kvint,prvních ročníků a mnohdy i další zájemci z vyšších ročníků jezdí od roku 2009 lyžovat do Alp. Tato oblíbená akce nás zavedla na mnoho sjezdovek ve Východním Tyrolsku, v posledních letech pak do Saalbachu, který se svými 277 km perfektně upravenými tratěmi je ideální místo pro nadšené lyžaře. Kromě sjezdových lyží si studenti mohou vzít i snowboard.

 

Bližší informace na stránkách Sprotovního klubu.

Školní rok 2018/2019 - ZDE, foto ZDE

SEXTY A DRUHÝ ROČNÍK - CYKLISTICKÝ KURZ

 

Pro studenty sext a 2. ročníku se připravuje kurz zaměřený na cykloturistiku. Se zvyšujícím se počtem cyklistických tras a stezek, se začíná tento krásný sport stále více rozvíjet a my nechceme v tomto ohledu zůstat pozadu. V závislosti na počasí lze kilometry v sedle prostřídát s pěšími výlety do zajímavých míst či jinými aktivitami. Studenti se naučí  jízdě ve skupině, technice šlapání nebo to jak si poradit s defektem. Večery, jako správní cyklisté, pak strávíme přípravou tras na následující dny, ale i zábavou, hrami nebo posezením u táboráku. To vše v areálu Pecka.

 Více informací na stránkách Sportovního klubu.

 

SEPTIMY A TŘETÍ ROČNÍK - VODÁCKÝ KURZ

 

Vodácký kurz pro septimy má na naší škole již dlouholetou tradici. Koná se každoročně v červnu a studenti na něm mají možnost vyzkoušet si jízdu na kánoích i kajacích. Sjíždí se většinou Vltava z Vyššího Brodu do Boršova, Poslední dobou je též oblíbená řeka Sázava. Vodáctví je spojeno s přírodními podmínkami, proto se přespává ve stanech na menších tábořištích a studenti si sami vaří. Volné chvíle jsou vyplněny návštěvami přírodních krás a pamětihodností, večery patří zábavě při kytaře u táboráku.

Bližší informace na stránkách Sportovního klubu.